Počet položek: 0 0 CZK
IVPEKO
prodej podlah, dveří a boxy Qbrick

Technické vlastnosti laminátové podlahy

Technické vlastnosti laminátové (plovoucí) podlahy

Laminátové podlahy vyrobené moderními technologiemi napodobují podlahy především ze dřeva, díky finální povrchové úpravě se ale nemusejí leštit, voskovat ani lakovat. Laminátové podlahy jsou až o polovinu levnější než materiály, které imitují (také například dlažbu či linoleum). Výhodou je jejich rychlá pokládka. Hodí se do suchých prostor, ve vlhku podlaha nabobtnává a kroutí se.

Odolnost vůči oděru / obrusu (Třída odolnosti / zátež)
 Prvním velice důležitým parametrem je klasifikace podlahy podle třídy zátěže 31,32 a 33. Zatížením podlahy se ruzumí frekvence pohybu, používaná obuv, nečistoty na podlaze, posouvání nábytku, pohyb domácích zvířat, atp.). Dalším parametrem je odolnost laminátové plovoucí podlahy vůči oděru a obrusu. Zde se užívá značení AC1 až AC5, vyšší hodnota opět značí vyšší odolnost plovoucí podlahy.

 plovoucí podlaha AC3/31 do ložnice, pokoje pro hosty, nebo do šatny, atp.
 plovoucí podlaha AC4/32 do zbylých, více namáhaných místností v domě nebo bytě
 plovoucí podlaha AC5/33 v komerčních a veřejných prostorách použijte plovoucí podlahu Kronopol s vyšší odolností

Co je to V-DRÁŽKA ?
2V-drážka - Deska je vyfrézována na dvou delších stranách - Dlouhé hrany s drážkou podtrhují ušlechtilý efekt délky lamel a jejich autentický vzhled. Opticky prohlubují podlahu. Prkna s drážkou tvaru V na dlouhých stranách způsobí, že se místnost bude zdát hlubší.
4V-drážka - Deska je vyfrézována na všech čtyřech stranách - Drážky u těchto podlah vytvářejí dojem skutečné dřevěné podlahy. Vyniká zde každá jednotlivá lamela. Prkna s drážkou tvaru V po celém obvodu dodají místnosti více venkovský charakter.
bez drážky - Deska bez frezování na stranách - Podlaha vytváří elegantnější a modernější interiéry.

Druh dekoru laminátove podlahy
Dekor lamel volíme podle toho, co bychom chtěli, aby v místnosti dominovalo. Pokud máme v plánu barevný, pestrý a výrazný nábytek, podlaha by měla být sestavena z jednoduchých lamel bez výrazné mozaiky, takže se doporučují dekory s širokými pruhy, tedy prkno, případně půlprkno. Takto krásně vynikne design nábytku. Pokud zvolíme podlahu s designem mozaiky, tenkých pásů, doporučujeme používat jednoduchý a méně výrazný nábytek. Sama podlaha je již velmi pestrá. Tento typ podlahy se hodí do větších prostor s minimalistickým vzhledem. Podlaha je velmi barevná a má velký počet hranolků, ze kterých je složena. Celkově taková podlaha tvoří dominantu místnosti.

"Prkno", 1-pásový dekor -  Dekorem jedné lamely je jediné prkno. 1 lamela = 1 prkno.
"Půlprkno", 2-pásový dekor -  Dekorem jedné lamely jsou prkna ve dvou pruzích. 1 lamela = 2 řady prken.
"Parketa", 3-pásový dekor -  Dekorem jedné lamely jsou prkna ve třech pruzích. 1 lamela = 3 řady prken.
"Mozaika", proužky -  Dekorem jedné lamely je více tenkých často různobarevných proužků. 1 lamela = mnoho proužků.
"Dlaždice", dlažba, kámen - Dekorem na jedné lamele je jedna nebo více dlaždic, či kamenů.

Tlouštka podlahy
Laminátové podlahy existují v tloušťkách od 6 do 12 mm. Čím silnější podlaha je, tím je také odolnější.

Struktura povrchu
Skrze rozmanité vzory, struktury a povrchy může laminát do vaší domácnosti vnést zvláštní kouzlo. Dle výběru laminátového povrchu lze vytvořit rustikální atmosféru, elegantní obytný prostor nebo také moderní domácnost. Dřevěnou strukturu laminátové podlahy rozpoznáte nejen pohledem oka, ale také dotekem. Díky přesvědčivému provedení budete mít dojem, že se dotýkáte skutečného dřeva. Objevte rozmanité laminátové povrchy. Struktura dřeva, kamenný deko, matný nebo lesklý povrch laminátových podlah

Systém zámku (Systém montáže Click-Laminate)
Zámkový spoj  umožňuje spojení jednotlivých podlahových lamel mezi sebou, aniž byste museli použít lepidlo a speciální nářadí. Díky těmto spojům je pokládka plovoucích podlah snadná a rychlá. Tento systém také umožňuje v případě potřeby podlahu jednoduše rozebrat a znovu složit, či vyměnit poškozenou lamelu. Zámkový spoj je většinou umístěn po všech stranách lamely čímž zajišťuje dokonalé spojení jednotlivých dílů bez nerovností a spár.Někteří výrobci mají pro zámkové spoje na svých podlahách speciální názvy. Pro přehled uvádíme ty, které najdete u laminátových plovoucích podlah v naší nabídce.

Angle / Angle; Twinc clic; Easy connect - spojení k sobě lamel kratší stranou a vytvoření cele řady. Nasledne celou řadu, přiložit k předchozí a zaklapnout.
1clic2go, Express clic, Drop Down, Uniclic, Megaloc, zámek G5 -  snazší a rychlejší pokládku, umožňuje jednotlivci lamely pohodlně pokládat v řadě za sebou

při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace